Legalább nyolcmillió különböző állat és növény van, és több mint egy évszázada már, az alap magyarázat erre a hihetetlen sokszínűségre, a természetes szelekció.

Charles Darwin hipotézise, a fokozatos, irányítás nélküli biológiai változás, elképesztő befolyással bír mind a tudományra, mind a filozófiára. 

Azonban lehetséges volna, hogy egy tisztán materialista folyamat a magyarázata – nem csak a lélegzetelállító élő szervezetek sokszínűségének – de azok túláradó szépségének is? 

Paul Nelson (interjú):

Véleményem szerint, Darwinnak a természetes szelekciós gondolatával kezdhetnénk. Azt írta egyszer, hogy minden alkalommal, amikor a páva tollait figyeli, fizikailag rosszul érzi magát. A gyomra görcsbe rándul, mert valami olyat lát, ami messze túl megy mind azon, amit a természetes vagy a nemi szelektálással magyarázhatna. 

Hogy jobban megértsük Darwin aggodalmát a páva szépségével kapcsolatosan, hogy milyen fenyegetést jelent ez az ő teóriájára nézve, nézzük meg közelebbről ezeket a tollakat. 

Paul Nelson (interjú):

Ahogy nézzük a páva tollait, azt mondjuk, a betyárját! Ez a szimmetriának és harmóniának egy vizuális crescendoja, a tervezett elemek koordinációja… és minél aprólékosabban nézzük, annál izgalmasabbá válik. 

A további tartalomért, nézd meg a videót!

You may also like

Egy mindennapi csoda
11:28
Bolygónkon burjánzanak a rejtélyek és csodák, de talán egyik sem kelt akkora érdeklődést, mint a lepkék életciklusa. Fajtájától függően, egy nőstény lepke, rövid élete során, tojások százait rakja le.
A tél ékkövei
6:06
Minden hópehely lényegében kristály, ami párából fagyott jéggé.Egy kicsi kis kristály talán ezer, millió, milliárd molekuláris egységeket tartalmaz.
A hosszúszárnyú bálnák…
9:07
Hatalmasak, gyönyörűek és teljes mértékben lélegzetelállítóak. ...
A NAGY KÉRDÉS: Hogyan alakult ki az élet a földön?
11:11
Az élet eredetének kutatói közül sokan hiszik, hogy az első élő ...